Wizyta pierwsza
wizyta pierwsza
Pierwsza wizyta w gabinecie
Jak zapewne wcześniej przeczytałaś/eś w zakładce oferta, podczas pierwszej wizyty wykonuję Ci analizę składu ciała i szczegółowo omawiam, rozmawiamy o Twoich predyspozycjach żywieniowych, dolegliwościach, chorobach i celach związanych z dietą. Analizujemy dotychczasowy sposób odżywiania się. Pierwsze spotkanie trwa około godziny. W tym czasie (w zależności, którą formę wybierzesz, czy sama edukacja czy edukacja plus jadłospis) przedstawiasz mi iformacje, które pomogą mi w przygotowaniu dla Ciebie indywidualnego jadłospisu dostosowanego pod Ciebie i Twój plan dnia.
Jak przygotować się do wizyty?
Wizyta pierwsza
Opisz dotychczasową dietę:
Jeśli zdecydowałeś się na samą edukację bez jadłospisu, wówczas pobierz i uzupełnij je formie elektronicznej lub papierowej, 7-dniowy dzienniczek żywieniowy. Pozwoli on prezyzyjnie i dokładnie przeanalizować Twój sposób odżywiania się, a także znaleźć powtarzające się błędy żywieniowe.
Jeśli zdecydowałeś się na edukację plus jadłospis, wówczas pobierz plik (PDF lub DOCX) i wypełnij, a następnie przynieś go na wizytę. Możesz także samodzielnie przygotować posiłki, które spożywałeś na „brudno” i mi powiedzieć o tym na spotkaniu. Jednakże, pamiętaj, że im precyzyjniej tym łatwiej będzie znaleźć rozwiązanie. Przygotowując listę samodzielnie proszę uwzględnić także wypite płyny (łącznie z wodą).
Wizyta pierwsza
Przygotowanie do pomiaru:
Ważnym elementem podczas wizyty jest badanie, czyli analiza składu ciała na specjalistycznym urządzeniu medycznym inBody 270. Pomiar wykonywany jest metodą bioimpedancji (BIA), polegającej na przepływie prądu o niskim natężeniu przez ciało. Opiera się na różnym przewodzeniu prądu przez zamknięte części wodne i tłuszczowe tkanek. Dzięki temu można oznaczyć zawartość tkanki tłuszczowej, zawartość mięśni, stopień nawodnienia organizmu i masę kości (jednakże nie jest to badanie, którym można wykryć oseoporozę). Dzięki specjalnym algorytmom można także otrzymać wynik podstawowej przemiany materii (PPM) i całkowitej (zalecanej) przemiany materii (CPM). Pomiar ten jest całkowicie nieinwazyjny i bezpieczny. Jednakże osoby, które mają rozruszniki serca, metalowe części w ciele i kobiety w ciąży nie będą miały wykonywanej analizy składu ciała przy pomocy tego urządzenia. Wówczas zastosujemy inne przyrządy do pomiaru antropometrycznego ciała: waga, centymetr, fałdomierz, wzrostomierz.
wizyta pierwsza